portal osiedli, dzielnic i miast

Rotmanka Za Potokiem - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Za Potokiem - sprawy osiedlowe » Forum » Monitoring na osiedlu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Monitoring na osiedlu

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Śro Wrz 05, 2018 13:02    Temat postu: Monitoring na osiedlu

Witam mieszkańców,
pisze do Państwa w sprawie monitoringu, który ma być zamontowany w naszych blokach. Z tego co wiem to zbierana sa podpisy w tej sprawie. Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedziec jaki jest koszt tego monitoringu na jeden blok. Z tego co slyszałam na jednym z zebrań był poruszony ten temat i podany przewidywany koszt tego monitoringu, który jest bardzo duży. Tak sie zastanawiałam ze na wszystkie bloki wychodzi niezła sumka. Czy my mamy juz tyle pieniedzy zeby pokryc te koszty czy to bedzie doliczone do czynszu. Czy ktoś z Państwa dostał już uchwałe i wie jaki to faktycznie jest koszt i jaka oferta została wybrana, bo rozumiem ze były przedstawiane na zebraniu rozne oferty?

dziekuje za odpowiedź
pawel_22 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Sie 04, 2018 18:20
Posty: 6
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 16:24    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Wedle pisma koszt ma wynieść ok. 10tys. na budynek. Szacunkowo 290zł na mieszkanie i 85zł na miejsce postojowe w hali. Płatne jednorazowo albo w 3 ratach miesięcznych.
Montaż ma przeprowadzić Solid Group.
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 17:04    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Dziękuje Panu pięknie za odpowiedz.. pytam bo do mnie nie trafiła jeszcze uchwała. a czy były do uchwały załączone conajmniej 3 oferty i uzasadnienie dlaczego wybór padł właśnie na ta firmę ??? Strasznie duży koszt tego monitoringu
Pavel88 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Cze 17, 2016 17:46
Posty: 14
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 17:46    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Jednorazowo to wychodzi faktycznie sporo, ale jeżeli spojrzeć na parametry sprzętu jakie powinny być, by miało to jakikolwiek sens, to jest to kwota do zaakceptowania. Pan Wojtek, z naszego osiedla, chciał to wykonywać sam, ale do tej pory podpisów wszystkich brak, to i czasu już nie ma by to zrobić w swoim czasie.
Serwery kosztują, kamery także i montaż też sporo. Musi być sporo kamer na osiedlu, by miało to sens. Muszą mieć odpowiednią rozdzielczość by było cokolwiek widać na nagraniach, i mogły w nocy nagrywać w dobrej jakości. DO tego dyski, by to wszystko nagrywały i przechowywały przez 2 tygodnie. To wszystko kosztuje.
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 18:23    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Dziękuje za wyjaśnienie... Pan tak mądrze pisze na tym forum, ze można Panu wierzyć

Pozdrawiam
pawel_22 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Sie 04, 2018 18:20
Posty: 6
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 18:27    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Nie posiadam żadnych włości, by tytułować mnie Panem Smile

Zarządca nie ma obowiązku przedstawiać ofert w uchwale ani wybierać spośród co najmniej trzech, wobec czego nie ma takiej informacji. Co do kosztów, to sam sprzęt wymieniony w uchwale kosztuje koło 9tys. Nie znam się na monitoringu, jednak zakładam, że wybór jest zasadny.
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2018 6:28    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Dzien dobry,
Z tego co słyszałam bo uchwały nie dostałam to ma być 6 kamer, jeżeli to prawda to zastanawiam się czy My naprawdę ich aż tyle potrzebujemy. Przecież wystarcza dwie do hali , jedna do windy i jedna na klatkę dół. szukajmy trochę oszczędności bo jak przyjdą prawdziwe wydatki to żeby kasa jakaś była.

Pozdrawiam
Obserwator_zapotokiem 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 11, 2018 10:31
Posty: 6
Skąd: Za potokiem Rotmanka

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 10:48    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Czy jako mieszkańcy moglibyśmy sprawdzić oferty na monitoring? Solid Group ma dosyć wysokie ceny monitoringu, czy oferta tej firmy była najlepsza? Czy możemy poprosić administrator aby na kolejnym zebraniu pokazała nam pozostałe oferty?
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 13:56    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

No właśnie ja tez jestem ciekawa co zdecydowało o wyborze oferty tej firmy, żeby nam zarząd uzasadnił ten wybór, dlaczego ta oferta a nie inna w czym Ta była lepsza
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Śro Wrz 26, 2018 21:02    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na uchwale o monitoringu, podany koszt to wydatek na 1 budynek, a mamy ich 16 wiec wychodzi pokaźna sumka. Czy nas stać na taki wydatek ? Proszę żeby każdy zanim coś podpisze przeczytał uważnie . Myśle ze nie potrzebny nam monitoring za aż takie pieniądze
Pavel88 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Cze 17, 2016 17:46
Posty: 14
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2018 8:13    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Niestety jest to spory koszt.

Wybór kamer, sprzętu był konsultowany z Panem z zarządu, który pracuje/pracował w dziedzinie.

A czy w uchwale nie ma napisane, że każdy się zrzuca na system? i nie jest to z pieniędzy np funduszu infrastruktury? i miesięcznie wzrosną nam też koszty utrzymania systemy?
Magdalenkaaaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 05, 2018 7:18
Posty: 16
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2018 9:16    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

My mieszkańcy za to zapllacimy w czynszu więcej ,, a za konserwacje , przeglądy itd tez będziemy płacić My???? Można zamontować tańsze kamery i mniej po co aż 6, wystarczyło by spokojnie z 3 czy 4. Jak my będziemy tak szaleć z pieniędzmi to jak przyjdą prawdziwe wydatki to co znowu będziemy dokładać do tego? Zaraz zaczną się ulewy zobaczymy jak to się odbije na halach garażowych to są problemy i na to powinny iść pieniądze . Czasami odnoszę wrazenie ze ludzie nawet nie czytają co podpisują , a później będą zdziwieni ze godziłem się na monitoring ale nie na takie koszty .
Obserwator_zapotokiem 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 11, 2018 10:31
Posty: 6
Skąd: Za potokiem Rotmanka

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2018 15:47    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Już się nie mogę doczekać, aż uchwała dojdzie do mnie.... Bo to coraz ciekawsze zagadnienie.
Pavel88 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Pią Cze 17, 2016 17:46
Posty: 14
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2018 11:04    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Skan uchwały w załączeniu.

Kradzieże, porysowania to też są problemy, i to całkiem spore na naszym osiedlu.

Realizowanie monitoringu wiązała by się z dodatkowymi opłatami a nie z już zebranych pieniędzy na naprawy/inwestycje.



uchwała.jpg
 Opis:
Skan uchwały

uchwała.jpg


aniak36 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 02, 2018 5:55
Posty: 24
Skąd: Rotmanka

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2018 11:26    Temat postu: Re: Monitoring na osiedlu

Samo słowo "orientacyjny " mi się nie podoba. Ostatecznie się okaże ze koszt może być dużo wyższy, nie wiem tez ile będzie kosztowała konserwacja za która mamy zapłacić My . Dopiero jak podpiszą umowę będzie wiadomo ciekawe ile to będzie kosztowało.. dlaczego do uchwały jest załączona jedna oferta? Kto zdecydował o wyborze tej firmy? Uważam, ze koszty na jeden blok są ogromne, można to zrobić taniej . Może zaraz będzie trzeba zatrudnić kogoś kto będzie monitorował osiedle cała dobę albo rejestratorów pilnował.. Monitoring jest potrzebny co do tego nie mam wątpliwości, ale nie za takie pieniądze. Na 16 bloków to koszt prawie 160 tysięcy!!!!!!!. A jak pojawia się jakieś nieprzewidziane duże wydatki to tez będzie doliczone do czynszu .. Zaraz będziemy płacić czynsze takie jak w gdansku. Ludzie maja kredyty na mieszkania i zamiast czynszu będą woleli spłacać raty i to jest zrozumiałe i wtedy zacznie się problem .
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama